menu

Riadiace systémy

Uni Light distribuuje stmievacie systémy Lutron zo skúsenosťou 20 rokov. Lutron je systém centrálneho riadenia osvetlenia, ktorý slúži k zapínaniu, vypínaniu, stmievaniu a riadenia umelého a denného svetla v samostatnom priestore alebo areálu z jedného centrálneho alebo z viacerých miest.

Je ideálny pre priestory, ktoré je možné rozdeľovať priečkami, verejné priestory, celé budovy a podnikové areály. Každé riešenie je prispôsobené pomocou zmien pomerov a intenzity osvetlenia, sekvencii farebných svetiel a ďalších svetelných efektov. V každom priestore možno nastaviť niekoľko svetelných scén pomocou individuálneho nastavenia intenzity jednotlivých svetelných okruhov a ich vzájomných pomerov. Ľahkosť, s ktorou je možné meniť nastavenia týchto scén, umožňuje vytvoriť charakter a osobitosť akejkoľvek miestnosti a príležitosti.

Celý systém bol vyvinutý tak, aby poskytol užívateľovi maximálny komfort ovládania pomocou minimálneho množstva ovládačov. Lutron dokáže výborne prepojiť ovládanie osvetlenia spolu s ďalšími elektronicky ovládanými prvkami budov ako sú napríklad systémy audiovideo, alarmy, vykurovanie alebo tieniaca technika.

 

Domácé systémy

Lutron umožňuje meniť a ovládať osvetlenie a svetelnú atmosféru, ktorá vás obklopuje vo Vašom domácom prostredí, či už sa jedná o samostatnú izbu, bytovú jednotku, celý dom v jeho interiéri i exteriéri. Lutron tiež umožňuje vytvoriť veľmi jemné prepojenie umelého a denného osvetlenia, pomocou sekcie tieniacej techniky, ktorú ponúka a pomáha tak zvýšiť efektivitu a úsporu energie. Systém Homeworks dokáže simulovať používanie osvetlenia behom vašej neprítomnosti, a to tým spôsobom, že zaznamenáva históriu používania svietidiel v určitom časovom úseku, ktorý si nastavíte.

Komerčné systémy

Pre projekty prekračujúce hranice rezidenčného priestoru vyvinul Lutron rozsiahlu skupinu produktov, ktoré dohromady tvoria zohraný systémový celok. Pre tieto aplikácie ponúka spoločnosť HW i SW prvky počnúc zostavenými rozvádzačmi, panelmi, centrálami a procesormi končiac. Tie dohromady akoby tvorili harmonickú skupinu, ktoré na naprogramovanom základe dokáže automatizovať ovládanie denného a umelého svetla s napájaním na astronomické hodiny alebo na jednotlivého užívateľa.

 
Uni light bratislava
UNI LIGHT BRATISLAVA s.r.o.
Drieňová 1/C
Bratislava, 821 01
Slovensko

+ 421 2 527 333 04
unilight@unilight.sk